ANAKART TAMİRİ

Anakart Tamiri

Bilgisayarın en önemli donanım parçasından birisi olan anakart, birçok sistem özelliğini üzerinde taşıdığı için anakart adını almıştır. Bu parçanın bozulması halinde tamir edilmesi, gelişen teknolojiler sayesinde mümkün olmuştur. Eskiden bozulan kart sistemin yerine yenisinin eklenilmesi söz konusuyken, bugün buna bazı durumlarda gereksinim duyulmamaktadır.
Anakart üzerinde yer alan tv kartı, ram, ekran kartı, ses kartı gibi parçalar arıza meydana getirebilir. Bunların yanında yine anakart üzerinde yer alan işlemci, radyo kartı, sabit disk, port denetçiler de arıza meydana getirebilmektedir. Anakartta meydana gelecek arızaların farklı sebepleri vardır. Darbelerden ve düşmelerden etkilenebileceği gibi, bilgisayara sıvı dökülmesi gibi sebeplerde muhtemel arızaların meydana gelmesine sebep olabilir.
Anakartta meydana gelen bazı arızalar…

Darbe ve düşme sonucunda meydana gelen arızalardan tutunda, besleme devrelerinde ortaya çıkan arızalara kadar anakart üzerinden problemler yaşanabilir. Şarj devresinde meydana gelenler ve soketlerde yaşanan arızılar da, anakart problemlerinden bazılarıdır.
Bilgisayarınız çalıştığı zaman birden kilitleniyorsa, ses alamıyorsanız, ekranda kaymalar meydana geliyorsa, görüntü kayboluyor veya garip sesler alıyorsanız, muhtemel bir anakart arızası yaşıyorsunuzdur. Bu tür işaretler aldığınızda, geç kalmadan bilgisayar servis desteği almanız, onarım maliyetlerinin büyük olmasını engellemeniz anlamına gelir.

Bilgisayarda meydana gelen anakart arıza işaretleri karşısında bilen ve uzman bir kişiden yardım talep etmeniz, bilgisayarınızın donanımsal zararlarının artmasını engelleyici bir unsurdur. Anakart tamirinin deneyimli ve tecrübeli firmamız tarafından yapılmasını istiyorsanız, iletişim kurmanız yeterlidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir